1. Szampon nieodpowiedni dla skóry głowy

Wybierając szampon do włosów często kierujemy się przede wszystkim informacją do jakich włosów (UWAGA: włosów a nie skóry głowy) jest przeznaczony, marką, opakowaniem itd. A nasza skóra głowy tak samo jak skóra twarzy potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Składniki obecne w drogeryjnych szamponach mogą powodować przesuszanie skóry głowy, odwodnienie, łupież bądź nadmierny łojotok. Dlatego tak ważne jest świadome wybieranie szamponu przeznaczonego do skóry głowy, unikanie szamponów z nadmiarem silnych detergentów, konserwantów, stabilizatorów, barwników czy substancji zapachowych. Pamiętajmy również o dokładnym spłukiwaniu szamponu ze skóry głowy oraz włosów.

2. Aplikowanie na skórę głowy odżywek i masek do włosów

Często stosując odżywki czy maski na włosy nakładamy je również na skórę głowy. Odżywki czy maski do włosów mają odczyn kwasowy, zawierają substancje kondycjonujące. Ich celem jest domknięcie łusek włosów, poprawa wyglądu włosów, aby stały się gładkie i lśniące. Kosmetyki przeznaczone do łodyg włosów nadkładane na skórę głowy mogą powodować zaburzenie równowagi hydro-lipidowej, a w konsekwencji łupież czy łojotok.

3. Nadużywanie suchego szamponu oraz środków do stylizacji włosów

Kto chociaż raz zastosował suchy szampon dobrze wie jaki to łatwy sposób żeby odświeżyć i unieść u nasady włosy. Pojawienie się na rynku produktu, który szybko i przyjemnie odświeża włosy spowodowało jego nadużycie. Suchy szampon nie myje włosów, a tym bardziej nie oczyszcza skóry głowy! Wręcz przeciwnie, jego nadużycie oblepia łodygi włosów oraz zatyka mieszki włosowe, co może doprowadzić do wypadania włosów czy braku wzrostu włosów. Często jego skład zawiera alkohol, który powoduje przesuszenie zarówno włosów jak i skóry głowy. Sprawa wygląda podobnie w przypadku środków do stylizacji włosów. Jeżeli zastosujemy suchy szampon czy środki do stylizacji włosów musimy pamiętać o ich dokładnym pozbyciu się z włosów i skóry głowy, wykonaniu peelingu skóry głowy.

4. Niewłaściwe suszenie włosów

Często z powodu pośpiechu podczas suszenia włosów ustawiamy na suszarce jak najwyższą temperaturę oraz najsilniejszy nadmuch. Jeżeli działamy na część włosów przez pewną chwilę gorącym nawiewem to dochodzi do szybkiego i nagłego odparowania pary wodnej. W wyniku tego możemy uszkodzić osłonkę włosów. Naszej włosy stają się matowe oraz zdolne do szybkiego łamania się. Najbezpieczniejszym sposobem jest pozostawienie włosów do samodzielnego wyschnięcia. Jeżeli jednak chcemy czy musimy wysuszyć włosy róbmy to chłodnym powietrzem, od nasady po końce, nie przechylajmy głowy na dół. Taki sposób suszenia pozwoli nam domknąć łuski włosów oraz zapobiec uszkodzeniom.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych