Tricho therapy

Zabieg Tricho Therapy  to zaawansowany zabieg na skórę głowy z zastosowaniem urządzenia Tricho Therapy 4.0, które posiada w sobie cztery technologie:

- Spray Oxygen Treatment - infuzja tlenowa

Zabieg infuzji tlenowej polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych, które to są niejako przemycane w głąb skóry głowy, dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia. 

- Inject Oxygen - mezoterapia skoncentrowanym tlenem.

Mezoterapia skoncentrowanym tlenem ma wpływ na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcję kolonii bakterii beztlenowych (występują przy nadreaktywności gruczołów łojowych i mogą prowadzić do zapalenia mieszków włosowych). O2 injector (końcówka do aplikacji tlenu) przesuwany w odległości 0,5 – 1 cm od skóry głowy wyrzuca strumień cząsteczek O2. Mezoterapia skoncentrowanym tlenem może być wykorzystana do redukcji keratynizacji naskórkowej. Zabieg zapewni nam skuteczne i bezinwazyjne usuwanie zrogowaciałych zmian naskórkowych występujących w różnych dermatozach skóry głowy. Dodatkowo aplikacja tlenu przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi w kapilarkach włosowych oplatających mieszek. Efektem tego finalnie jest przyspieszony porost włosów, zmniejszenie procesu wypadania włosów i przede wszystkim zdrowa skóra głowy.

- Bio-Photon Electricity - procedura skojarzona lasera miękkiego i mikroprądów

Jest to funkcjonalność urządzenia, wykorzystująca technologię miękkiego lasera generując energię, która aktywuje mieszki włosowe. Przenikanie wiązki laserowej powoduje wzrost energetyczny ATP co intensyfikuje metabolizm komórkowy tzn. Zwiększa absorbcję składników odżywczych poprzez mieszek włosowy oraz eliminuje szkodliwe produkty przemiany materii. Natomiast wykorzystanie energii mikroprądów o niskiej częstotliwości impulsów pozwala na aktywację miniaturyzujących się mieszków włosowych. Mikroprądy zwiększają również wchłanialność preparatów odżywczych w ampułkach.

- Bipolar RF - dwubiegunowa radiofrekwencja

BIPOLAR RF wykorzystuje symetryczne elektrody do przepływu energii pomiędzy nimi przechodząc przez skórę od 1 mm do 5 mm w głąb skóry i stymuluje komórki do dystrybucji energii wewnątrz np. macierzy włosa. Radiofrekwencja poprzez ruch elektronów wywołuje efekt ciepła, co zwiększa mikrokrążenie krwi i limfy zapewniając większą wchłanialność składników aktywnych do brodawki włosowej.

Etapy zabiegu Tricho Therapy:

  •  mezoterapia skoncentrowanym tlenem
  •  mycie włosów szamponem dostosowanym do problemu
  •  bipolar RF
  •  rozprowadzenie ampułki za pomocą infuzji (bez wtłaczania)
  •  Bio-Photon electricity
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych