Łuszczyca

Łuszczyca skóry głowy to przewlekła, zapalna i niestety nawrotowa choroba skóry. Na skórze głowy widoczne są zmiany rumieniowe oraz srebrzysta łuska, która ulega nadmiernemu złuszczaniu.  W łuszczycy charakterystyczny jest stan zapalny oraz nieprawidłowości proliferacji naskórka. Występuje przyspieszony oraz niepełny proces rogowacenia naskórka.  Etiologia choroby nie jest dokładnie znana, jednak dużą rolę przypisuje się czynnikom genetycznym, immunologicznym oraz środowiskowym. Czynnikami wyzwalającymi mogą być stany zapalne skóry, stres, alkohol, palenie papierosów, zaburzenia hormonalne, zakażenia czy niektóre leki.  Łuszczycy może towarzyszyć telogenowe wypadanie włosów.

Łuszczyca obniża poziom życia pacjentów. Osoby dotknięte chorobą często czują dyskomfort oraz wycofują się z życia towarzyskiego. Najważniejsze żeby szerzyć wśród społeczeństwa fakt, że łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą, nie jest również skutkiem złej higieny.

Najlepsze efekty w leczeniu łuszczycy obserwuje się w przypadku współpracy dermatologa i trychologa. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy zarówno gabinetowa jak i domowa. W gabinecie trychologicznym  skupiamy swoją uwagę na delikatnym złuszczaniu naskórka oraz nawilżaniu. W tym celu przeprowadzamy odpowiedni peeling pod sauną ozonową, następnie wprowadzamy preparaty kojące oraz nawilżające za pomocą infuzji tlenowej. Natomiast zastosowana mezoterapia tlenem łagodzi stany zapalne i przyspiesza regenerację.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych