Co zrobić gdy włosy wypadają garściami??

Po pierwsze najważniejsza jest przyczyna wypadania włosów. Bez tego cała kuracja trychologiczna nie przyniesie oczekiwanych, satysfakcjonujących efektów. Przeanalizuj swoje samopoczucie, czy nie zaobserwowałeś innych objawów oprócz wypadania włosów, zastanów się czy w ostatnim czasie nie przechodziłeś infekcji wirusowych lub bakteryjnych, czy nie miałeś gorączki, kiedy miałeś przegląd zębów. Zacznij od wykonania podstawowych badań krwi. Trudno sobie wyobrazić ile czynników może wpływać na stan naszej skóry głowy i włosów.

A jak wygląda Twoje odżywianie? Czy Twoja dieta bogata jest w niezbędne składniki odżywcze? A może Twój obiad składa się z frytek i coli? Dieta oraz styl życia wpływa na kondycję naszych włosów. Zadbaj więc o zrównoważoną dietę, wyeliminuj tłuszcze trans, cukier i produkty wysokoprzetworzone. Wprowadź natomiast produkty bogate między innymi w kwasy tłuszczowe OMEGA 3, błonnik, antyoksydanty, witaminy (szczególnie z grupy B), mikro/makroelementy. Zadbaj również o swoję florę jelitową.

Suplementujesz witaminę D3, szczególnie w okresie jesienno-zimowym? Niedobór będzie objawiał się osłabiony włosami lub problemami skórnymi na głowie. Zatem oznacz poziom tej witaminy w laboratorium.

Ogranicz stres! Często w gabinecie słyszę, że kto dzisiaj nie ma stresu, nie damy rady go tak po prostu wyeliminować. To prawda z dnia na dzień nie pozbędziemy się stresu z naszego życia. Jednak postarajmy się przynajmniej go ograniczyć i nie pozwolić żeby siał spustoszenie w naszym organizmie. Wprowadźmy techniki relaksacyjne , zacznijmy od małych kroczków, zadbajmy o odpowiednią ilość snu, pozwólmy się naszemu organizmowi regenerować.

Jak pięlegnujesz swoją skórę głowy i włosy? Farbujesz, prostujesz, suszysz, nakładasz tonę środków stylizujących, używasz szamponów do włosów a nie skóry głowy, a przy tym jej nie oczyszczasz i nie wspierasz odpowiednio? Nie dziw się, że Twoje mieszki włosowe w końcu się zbuntują. Dlatego ważna jest analiza skóry głowy pod mikrokamerą. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie kosmetyki do Twojej kondycji skóry głowy i włosów.

Zadbaj o swoje zdrowie kompleksowo a w połączeniu z zabiegami trychologicznymi i kosmetykami to zaprocentuje! ??

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych