Pewnie zapytacie jaki może być problem w myciu włosów, przecież to taka łatwa czynność? Otóż niestety niektórzy z nas robią to nieprawidłowo, co może przyczynić się do łupieżu kosmetycznego, pobudzenia pracy gruczołów łojowych, zaczopowania mieszków włosowych czy też wysuszenia włosów.

  • Po pierwsze wybieraj szampon przeznaczony do skóry głowy (NIE do włosów). Możemy być posiadaczami skóry normalnej, suchej, tłustej czy wrażliwej. W przypadku wybierania kosmetyku do pielęgnacji twarzy kierujemy się tym, do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony, to dla nas naturalne. Natomiast zapominamy, że nasza skóra głowy ma również swoje potrzeby i wymaga odpowiedniego środka do oczyszczania.
  • Po drugie myj skórę głowy dwukrotnie. To na skórze głowy mamy nagromadzony martwy, złuszczony naskórek, łój wyprodukowany przez nasze gruczoły łojowe, resztki produktów pielęgnacyjnych czy zanieczyszczenia zewnętrzne. Dlatego ważne jest odpowiednie dokładne oczyszczanie.
  • Środki do mycia skóry głowy i włosów są mocno stężone, dlatego ważne jest ich odpowiednie rozcieńczenie przed nałożeniem na skórę głowy. W tym celu nałóż odpowiednią ilość szamponu na dłonie, rozcieńcz wodą i dopiero rozprowadź na skórze głowy i włosach.
  • Pamiętaj o dokładnym spłukaniu szamponu, najlepiej letnią wodą, która domknie łuski włosów oraz nie będzie pobudzać gruczołów łojowych do nadmiernej pracy.
  • Po umyciu szamponem skóry głowy i włosów zaaplikuj na włosy odżywkę lub maskę (omijając okolicę skóry głowy). Szampon ma wysokie pH przez co łuski włosów rozchylają się. Dlatego ważne jest żeby po każdym myciu włosów zastosować odżywkę lub maskę, której składniki wnikną w strukturę włosów oraz domkną łuski włosów przez co włosy będą odżywione i wygładzone.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych