Czy wiesz, że w Twoim organizmie mogą znajdować się metale toksyczne w nadmiernej ilości, które często prowadzą do powstawania poważnych zaburzeń metabolicznych?

Każdy z nas narażony jest na kontakt z metalami ciężkimi w codziennym życiu. Jednym z nich jest glin, który występuje w warzywach pochodzących z zakwaszonych gleb, w wodzie z wodociągów, naczyniach aluminiowych czy pieczywie z przedłużonym terminem ważności. Nadmierna kumulacja w organizmie człowieka objawia się zaburzeniami pamięci i równowagi. Naukowcy wskazują na związek z chorobą Parkinsona czy Alzheimera.

Ołów dostaje się do organizmu przez układ oddechowy oraz pokarmowy. Tworzące się złogi z udziałem ołowiu przyczyniają się do wielu chorób oraz dolegliwości. Ma zdolność niszczenia krwinek czerwonych i enzymów. Wpływa negatywnie na pracę wątroby oraz nerek, podnosi ciśnienie krwi. Kumuluje się również w tkance mózgowej czego skutkiem może być nerwowość oraz zaburzone zachowanie. O organizmie częściowo odkładany jest w tkankach miękkich oraz kościach.

Kadm to kolejny pierwiastek toksyczny powodujący spore spustoszenie w organizmie. Najbardziej na odkładanie się kadmu w organizmie narażone są osoby palące papierosy. Jednak u osób niepalących również jest możliwość zatrucia kadmem, a mianowicie spożywamy go z żywnością (np. marchwią czy ziemniakami). Zaburza procesy metaboliczne wapnia i fosforu w tkankce kostnej, wypiera cynk ze ścian tętnic co powoduje zmniejszenie ich elastyczności, przyczynia się do rozwoju miażdżycy oraz nadciśnienia. Może gromadzić się w nerkach co skutkuje zaburzeniem czynności wydalniczej oraz hormonalnej, u mężczyzn zaburza czynność gruczołu krokowego.

Jak możesz sprawdzić czy w Twoim organizmie kumulują się pierwiastki toksyczne? Rozwiązaniem jest wykonanie Analizy Pierwiastkowej Włosów. Dowiesz jakie masz nadmiary 5 głównych pierwiastków toksycznych takich jak: rtęć, arsen, ołów, kadm oraz glin. Na podstawie wyników możesz rozpocząć działania detoksykujące.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych